V kakšne namene ponavadi uporabljate vžigalnike? Mislite, da so uporabni le za kadilce? Motite se, saj lahko vžigalnik uporabljamo na najrazličnejših področjih, kar si jih lahko zamislite. Vžigalniki so resnično zelo ugoden nakup, saj boste za čisto navaden vžigalnik odšteli le nekaj centov, pa tudi tisti malo bolj dodelani niso veliko dražji od enega ali dveh evrov. Prepričana sem, da se čisto v vsakem domu najde vsaj en vžigalnik, seveda nekje varno skrit pred majhnimi otroci, saj se oni lahko kaj hitro poškodujejo, ali bolje rečeno, opečejo z njim.
Vžigalniki se prodajajo v praktično vsaki trgovini, preko spleta pa si lahko naročite vžigalnik po svoji meri. V vsakdanjem življenju verjetno res kadilci največ uporabljajo vžigalnike, a prepričana sem, da jih tudi vi kar pogosto primete v roke. Rabite jih, ko greste na pokopališče prižgat svečo (čeprav dandanes to ni več najbolj okolju prijazna opcija in se vse bolj promovirajo lesene sveče in figurice, celo kamni, popisani in porisani z izrazi sožalja, a kljub temu je tradicija prižiganja sveč, še posebej na 1. november, pri nas zelo močna). Dalje jih potrebujete vsako leto v decembru, ko ob nedeljah prižigate adventne venčke in ko se odločite prižgati dišečo svečko, ki vašemu domu prida poseben praznični vonj. Nekateri se ogrevajo na drva in za uspešen vžig potrebujejo vžigalnik, spet drugi pa kuhajo na »šporget«, ki ga aktivirajo z vžigalnikom.
Vžigalniki nam omogočajo, da hitro in enostavno vzpostavimo ogenj – le pomislite, koliko časa so nekoč rabili, da so zanetili ogenj, da ne govorimo o tem, koliko časa so nato potrebovali za kuhanje. Poleg vseh teh uporabnih funkcij, pa so vžigalniki še odlično promocijsko darilo, s katerim zagotovo ne boste zgrešili. Ravno zaradi vseh naštetih primerov uporabe ste lahko prepričani, da bo vaša promocija dosegla svoj namen – vsakokrat, ko bodo ljudje potrebovali ogenj in bodo v roke vzeli vaš vžigalnik, se bodo spomnili na vas.